Custom Size Smart Digital Clock and Temperature Display Bathroom Mirror LED | JIAJIE - China Huizhou Jiajie Hardware Electronics

Custom Size Smart Digital Clock and Temperature Display Bathroom Mirror LED | JIAJIE

Краток опис:

polished nickel bathroom mirror,bevelled edge bathroom mirror,small oval bathroom mirror;Engaged in product production and sales for 20 years, excellent quality, high quality and low price…


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Преглед
  Основни детали
  Место на потекло:
  Гуангдонг, Кина (континентална)
  Бренд име:
  Jiajie
  Број на модел:
  JJ-0026
  Тема:
  Осветлени, Лупа
  Огледало облик:
  Неправилни, плоштад / Кружна / правоаголник / Овални / Ромб / Прилагодено облик
  тип:
  Бања Огледала, frameless огледала, Бања Огледала
  Серија на производот:
  огледало Светлина
  функција:
  Прилагодено (LED светло, Анти-магла, часовникот, Температура на екранот)
  димензии:
  Прилагодено (500x700mm, 800x600mm ...)
  Извор на светлина:
  SMD LED чипови, жолта, бела
  IP-студии:
  IP44
  материјал:
  Еколошко сребрена чаша
  Фитинг Typle:
  ѕид Монтирани
  wattage:
  2x14W
  SupplyAbility
  SupplyAbility:
  100000, неее / парчиња месечно
  Пакување и испорака
  пакување Детали
  Custom Size Smart Digital Clock and Temperature Display бања огледало LED
  заштитени со полно стиропор и бисер волна
  внатрешната кутија
  1pc / картон
  Нашите огледало светлина доаѓа до корисниците без оштетување
  Порт
  Guanzhou / Шенжен
  Водечко време :
  1-25 дена по депозит

  Опис на производот

  Прилагодено Големина Паметни дигитален часовник и температура Покажи Бања огледало LED

  информација за продуктот
  тип
  Бања огледало, Frameless огледало
  функција

  прилагодено:

  LED светло / Анти-магла / Температура Прикажи / часовник дисплеј
  материјал
  Еколошко Сребро Стакло + Висока Светлина Светилка
   

  димензија

  500x600mm, 500 x 700,600x800mm, 600x1000mm, 700x1200mm, 800x1500mm, Φ600mm, Φ700mm, Φ800mm
  Retated напон
  120V ~ 277V
  инсталација
  ѕид Монтирани
  светла боја
  Жолто / бело
  гаранција
  2 години
  карактеристики
  1
  Сребрена поддржани огледало, може ефективно да спречи црни дамки, не е лесно да се кородиран.
  2
  отпорни, со загреан demister рампа магла, да ги задржи подалеку од нејасни слики.
  3
  IP44 водоотпорен отценети, безбедна за бања зоните 2 и 3.
  4
  Висока прекинувач чувствителен сензор, едноставно повлечете рака, за да го вклучите, ефективен опсег во 300мм.
  5
  Низок напон DC напојување, тивко возење без бучни.
  6
  Кул работи, кул стакло на допир.
  7
  50.000 часа проценува живот.
  8
  Едноставен за инсталација, монтажа на ѕид.
  9
  Без одржување, многу лесно да се чисти.
  ODM & ОЕМ
  1
  Прилагодено Достапно: wattages, лумени, форми, димензии, прекинувачи, итн
  2
  Објекти Дополнителни: Прикажување на времето, хлапак сокет, безжичен звук, Алкохол тестер, итн
  LED светло мотор
  1
  Извор на светлина:
  LED SMD чипови
  2
  влез:
  120V-AC 277V 50 / 60Hz
  3
  УПТ:
  2700K-6500K
  4
  CRI:
   > 80%
  5
  PF:
  > 0,98
  6
  зголемување:
  2X или 5X или 7 или 10x или кориснички
  користење

  1.OFFICE проекти - згради, трговски центри, продавници, продавници, кино сали, спортски стадиони и Аренас, нашминка и танц студиа, јавни и Facilities2.HOSPITALITY проекти на заедницата - Хотел, одморалишта, мотели, Кревет за гости, конаци , на бродови, ресторани, барови, ноќни клубови, кафулиња, болници, конаците и салон

  3.RESIDENTIAL ПРОЕКТИ - Куќи, станови, апартмани, домови за стари лица, заедници, облекување соба, спална соба и бања

  Модерни Бања огледало
  процесот на производство
  Пакување и испорака
  Прилагодено Големина Паметни дигитален часовник и температура Покажи Бања огледало LED
   
  пакување
  Заштитени со целосна стиропор и бисер волна
  внатрешната кутија, 1pc / картон
  Нашите огледало светлина доаѓа до корисниците без оштетување
  испорака
  Примерок: 1-5 дена 

  Маса: 10 ~ 25 дена по депозит

  Фабрика Цитат & ODM

  Направете ја вашата ОГЛЕДАЛО

  Не можат да најдат токму она што го барате? Ние можеме да создадеме прекрасниот огледала за да се задоволат уникатните потреби дизајнерите на ентериер. Ве молиме да се дефинира секоја опција подолу за да го прилагодите вашиот ред.

  Информации за претпријатието

  Тие ни веруваат:

  Најчесто поставувани прашања

  Q1. Може ли да добијам примерок цел за предводени од светлината огледало бања?

  О: Да, ние го поздравуваме примерокот со цел да се тестира и да се провери квалитетот. Мешан примероци се прифатливи.

  Q2. Што е со олово време?

  А: Примерок треба 3-5 дена, масовно производство на време треба 2-4 недели зависи од цел количество 

  Q3. Дали имате било какви MOQ граница за предводени од светлината бања огледало цел?

  А: Ниска MOQ, 1pc за примерок проверка е достапен

  Q4. Како го брод на стоките и колку време е потребно за да се дојде?

  А: Ние обично брод од страна на ДХЛ, УПС, FedEx или ТНТ. Тоа обично трае 3-5 дена да пристигнат. Воздухопловни и поморски транспорт, исто така, по желба.

  Q5. Како да постапите наредба за предводени од светлината огледало бања?

  А: 1. ги споделите со нас вашите барања или апликација.
  2.we цитат според вашите барања или нашите предлози.
  3. Клиентот потврдува примероци и места депозит за официјалниот редослед.
  4. Ние организираме производството.

  Q6. Дали е во ред да се печати логото ми на производот?

  О: Да. Ве молиме да не информирате формално пред нашето производство и потврди дизајнот прво врз основа на примерок.

  Q7: Дали ви се нудат гаранција за производите?

  О: Да, ние нудиме 2 години гаранција на нашите производи.

  В8: Како да се справи со погрешна?

  A: 1. Нашите производи се произведени во строга контрола на квалитетот и неисправни стапка ќе биде помала
  од 0,2%.
  2. За време на гарантниот период, ќе испрати нови светилки со нови со цел за мала количина. За
  неисправни серија производи, ние ќе ги поправи и да им ја за вас или ние може да се разговара за решение з
  ncluding повторно повик во согласност со реалната состојба.

  Контактирајте не

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !