Wall Magnifying Mirror Bathroom-Make Up China Top 10 Supplier Magic Photobooth Mirror Decorative Infinity Bathroom Wall Mirror | jiajie - China Huizhou Jiajie Hardware Electronics

Wall Magnifying Mirror Bathroom-Make Up China Top 10 Supplier Magic Photobooth Mirror Decorative Infinity Bathroom Wall Mirror | jiajie

Краток опис:

magnifying bathroom mirror with light-The LED mirror is sturdy and durable. The glass and LED lights are all subject to rigorous testing of the material.;Type:bathroom makeup mirror,backlit bathroom mirror;Dimension:Customized(24 bathroom mirror,48 inch wide bathroom mirror,72 bathroom mirror…)


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Преглед
  Основни детали
  Место на потекло:
  Гуангдонг, Кина (континентална)
  Бренд име:
  Jiajie
  Број на модел:
  JJ-0006
  Тема:
  Осветлени, Лупа
  Огледало облик:
  Правоаголник, квадрат / Кружна / правоаголник / Овални / Ромб / Прилагодено облик
  тип:
  Бања Огледала, frameless огледала
  Серија на производот:
  огледало Светлина
  функција:
  Прилагодено (LED светло, Анти-магла, часовникот, Температура на екранот)
  димензии:
  Прилагодено (500x700mm, 800x600mm ...)
  Извор на светлина:
  SMD LED чипови, жолта, бела
  IP-студии:
  IP44
  материјал:
  Еколошко сребрена чаша
  Фитинг Typle:
  ѕид Монтирани
  wattage:
  2x14W
  SupplyAbility
  SupplyAbility:
  100000, неее / парчиња месечно
  Пакување и испорака
  пакување Детали
  Make Up China Top 10 Supplier Magic Photobooth Mirror Decorative Infinity бања ѕид огледало
  заштитени со полно стиропор и бисер волна
  внатрешната кутија
  1pc / картон
  Нашите огледало светлина доаѓа до корисниците без оштетување
  Порт
  Guanzhou / Шенжен
  Водечко време
  10-30 дена по депозит

  Опис на производот

  Сочинуваат Кина Топ 10 Добавувачот Магијата огледало Photobooth Декоративни Infinity бања ѕид огледало

  информација за продуктот
  тип
  Бања огледало, Frameless огледало
  функција
  прилагодено:
  LED светло / Анти-магла / Температура Прикажи / часовник дисплеј
  материјал
  Еколошко Сребро Стакло + Висока Светлина Светилка
   

  димензија

  500x600mm, 500 x 700,600x800mm, 600x1000mm, 700x1200mm, 800x1500mm, Φ600mm, Φ700mm, Φ800mm
  Retated напон
  120V ~ 277V
  инсталација
  ѕид Монтирани
  светла боја
  Жолто / бело
  гаранција
  2 години
  карактеристики
  1
  Сребрена поддржани огледало, може ефективно да спречи црни дамки, не е лесно да се кородиран.
  2
  отпорни, со загреан demister рампа магла, да ги задржи подалеку од нејасни слики.
  3
  IP44 водоотпорен отценети, безбедна за бања зоните 2 и 3.
  4
  Висока прекинувач чувствителен сензор, едноставно повлечете рака, за да го вклучите, ефективен опсег во 300мм.
  5
  Низок напон DC напојување, тивко возење без бучни.
  6
  Кул работи, кул стакло на допир.
  7
  50.000 часа проценува живот.
  8
  Едноставен за инсталација, монтажа на ѕид.
  9
  Без одржување, многу лесно да се чисти.
  ODM & ОЕМ
  1
  Прилагодено Достапно: wattages, лумени, форми, димензии, прекинувачи, итн
  2
  Објекти Дополнителни: Прикажување на времето, хлапак сокет, безжичен звук, Алкохол тестер, итн
  LED светло мотор
  1
  Извор на светлина:
  LED SMD чипови
  2
  влез:
  120V-AC 277V 50 / 60Hz
  3
  УПТ:
  2700K-6500K
  4
  CRI:
   > 80%
  5
  PF:
  > 0,98
  6
  зголемување:
  2X или 5X или 7 или 10x или кориснички
  користење
  1.OFFICE PROJECTS – Office Buildings, Shopping Centers, Retail Store, Grocery Stores, Movie Theaters, Sports Stadiums & Arenas, Make Up & Dance Studios, Public & Community Facilities2.HOSPITALITY PROJECTS – Hotel, Resorts, Motels, Bed & Breakfasts, Inns, Cruise Ships, Restaurants, Bars, Nightclubs, Cafes, Hospitals, Hospices & Salon3.RESIDENTIAL PROJECTS – Houses, Condominiums, Apartments, Retirement Homes, Communities,Dressing Room,Bedroom & Bathroom
  Модерни Бања огледало
  процесот на производство
  Пакување и испорака
  Сочинуваат Кина Топ 10 Добавувачот Магијата огледало Photobooth Декоративни Infinity бања ѕид огледало 
   
  пакување
  Заштитени со целосна стиропор и бисер волна
  внатрешната кутија, 1pc / картон
  Нашите огледало светлина доаѓа до корисниците без оштетување
  испорака
  Примерок: 1-5 дена 

  Маса: 10 ~ 25 дена по депозит

  Информации за претпријатието
  Фабрика Цитат Материјал цел
  Најчесто поставувани прашања

  Q1. Може ли да добијам примерок цел за предводени од светлината огледало бања?

  О: Да, ние го поздравуваме примерокот со цел да се тестира и да се провери квалитетот. Мешан примероци се прифатливи.

  Q2. Што е со олово време?

  А: Примерок треба 3-5 дена, масовно производство на време треба 2-4 недели зависи од цел количество 

  Q3. Дали имате било какви MOQ граница за предводени од светлината бања огледало цел?

  А: Ниска MOQ, 1pc за примерок проверка е достапен

  Q4. Како го брод на стоките и колку време е потребно за да се дојде?

  А: Ние обично брод од страна на ДХЛ, УПС, FedEx или ТНТ. Тоа обично трае 3-5 дена да пристигнат. Воздухопловни и поморски транспорт, исто така, по желба.

  Q5. Како да постапите наредба за предводени од светлината огледало бања?

  А: 1. ги споделите со нас вашите барања или апликација.
  2.we цитат според вашите барања или нашите предлози.
  3. Клиентот потврдува примероци и места депозит за официјалниот редослед.
  4. Ние организираме производството.

  Q6. Дали е во ред да се печати логото ми на производот?

  О: Да. Ве молиме да не информирате формално пред нашето производство и потврди дизајнот прво врз основа на примерок.

  Q7: Дали ви се нудат гаранција за производите?

  О: Да, ние нудиме 2 години гаранција на нашите производи.

  В8: Како да се справи со погрешна?

  A: 1. Нашите производи се произведени во строга контрола на квалитетот и неисправни стапка ќе биде помала
  од 0,2%.
  2. За време на гарантниот период, ќе испрати нови светилки со нови со цел за мала количина. За
  неисправни серија производи, ние ќе ги поправи и да им ја за вас или ние може да се разговара за решение з
  ncluding повторно повик во согласност со реалната состојба.

  Контактирајте не

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !