Bathroom Mirror-Round Electronic Anti-fog White Yellor Blue Light LED Backlit Wall-Mounted diameter 24" 27" 32" Touch Screen Bathroom Mirror LED | jiajie - China Huizhou Jiajie Hardware Electronics

Bathroom Mirror-Round Electronic Anti-fog White Yellor Blue Light LED Backlit Wall-Mounted diameter 24" 27" 32" Touch Screen Bathroom Mirror LED | jiajie

Краток опис:

wall mounted bathroom mirror-LED mirror with intelligent touch button control, This touch sensor is gentle and intelligent, you can turn on and off the LED at will;Type:bathroom wall mirror,bathroom light mirror;Dimension:Customized(48 inch bathroom mirror,36 x 36 bathroom mirror,30 x 40 bathroom mirror…)


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Преглед
  Основни детали
  Место на потекло:
  Гуангдонг, Кина (континентална)
  Бренд име:
  Jiajie
  Број на модел:
  JJ-0023
  Тема:
  Осветлени, Лупа
  Огледало облик:
  Круг, квадрат / круг / правоаголник / Овални
  тип:
  Бања Огледала, frameless огледала
  Серија на производот:
  огледало Светлина
  функција:
  Прилагодено (LED светло, Анти-магла, часовникот, Температура на екранот)
  димензии:
  Прилагодено (500x700mm, 800x600mm ...)
  Извор на светлина:
  SMD LED чипови, жолта, бела
  IP-студии:
  IP44
  материјал:
  Еколошко сребрена чаша
  Фитинг Typle:
  ѕид Монтирани
  wattage:
  2x14W
  SupplyAbility
  SupplyAbility:
  100000, неее / парчиња месечно
  Пакување и испорака
  пакување Детали
  Round Electronic Anti-fog White Yellor Blue Light LED Backlit Wall-Mounted diameter 24″ 27″ 32″ екран на допир Бања огледало LED
  заштитени со полно стиропор и бисер волна
  внатрешната кутија
  1pc / картон
  Нашите огледало светлина доаѓа до корисниците без оштетување
  Порт
  Guanzhou / Шенжен
  Водечко време
  10-30 дена по депозит

  Опис на производот

  Round Electronic Anti-fog White Yellor Blue Light LED Backlit Wall-Mounted diameter 24″ 27″ 32″ Touch Screen бања огледало LED 

  информација за продуктот
  тип
  Бања огледало, Frameless огледало
  функција
  прилагодено:
  LED светло / Анти-магла / Температура Прикажи / часовник дисплеј
  материјал
  Еколошко Сребро Стакло + Висока Светлина Светилка
   

  димензија

  500x600mm, 500 x 700,600x800mm, 600x1000mm, 700x1200mm, 800x1500mm, Φ600mm, Φ700mm, Φ800mm
  Retated напон
  120V ~ 277V
  инсталација
  ѕид Монтирани
  светла боја
  Жолто / бело
  гаранција
  2 години

  карактеристики

  1.Silver поддржани огледало, може ефективно да спречи црни дамки, не е лесно да се кородиран.
  2.Fog resistant, with heated demister pad, keep away from fuzzy images.
  3.IP44 waterproof rated, safe for bathroom zones 2 & 3.
  4.High sensitive sensor switch, simply swipe your hand to turn it on, effective range within 300mm.
  5.Low voltage DC power supply, silent driving without noisy.
  6.Cool running, cool glass to touch.
  7.50,000 hours estimated life.
  8.Easy to install, wall mounts.
  9.No maintenance, very easy to clean.

  LED светло мотор

  1.Мала Извор: LED SMD чипови

  2.Input: 120V-AC 277V 50 / 60Hz

  3.CCT: 2700K-6500K

  4.CRI> 80%

  5.PF> 0.98

  6.Magnification: 5X или 7 или 10x или кориснички

  ODM & ОЕМ

  1.Custom Достапно: wattages, лумени, форми, димензии, прекинувачи, итн

  2.Objects Дополнителни: Прикажување на времето, хлапак сокет, безжичен звук, Алкохол тестер, итн

    користење

     1.Bathroom, спална соба, соблекувалната

     2. хотел, болница, салон

  Модерни Бања огледало
  процесот на производство
  Пакување и испорака
  Round Electronic Anti-fog White Yellor Blue Light LED Backlit Wall-Mounted diameter 24″ 27″ 32″ Touch Screen бања огледало LED  
   
  пакување
  Заштитени со целосна стиропор и бисер волна
  внатрешната кутија, 1pc / картон
  Нашите огледало светлина доаѓа до корисниците без оштетување
  испорака
  Примерок: 1-5 дена 

  Маса: 10 ~ 25 дена по депозит

  Фабрика Цитат Материјал цел
  Информации за претпријатието
  Најчесто поставувани прашања

  Q1. Може ли да добијам примерок цел за предводени од светлината огледало бања?

  О: Да, ние го поздравуваме примерокот со цел да се тестира и да се провери квалитетот. Мешан примероци се прифатливи.

  Q2. Што е со олово време?

  А: Примерок треба 3-5 дена, масовно производство на време треба 2-4 недели зависи од цел количество 

  Q3. Дали имате било какви MOQ граница за предводени од светлината бања огледало цел?

  А: Ниска MOQ, 1pc за примерок проверка е достапен

  Q4. Како го брод на стоките и колку време е потребно за да се дојде?

  А: Ние обично брод од страна на ДХЛ, УПС, FedEx или ТНТ. Тоа обично трае 3-5 дена да пристигнат. Воздухопловни и поморски транспорт, исто така, по желба.

  Q5. Како да постапите наредба за предводени од светлината огледало бања?

  А: 1. ги споделите со нас вашите барања или апликација.
  2.we цитат според вашите барања или нашите предлози.
  3. Клиентот потврдува примероци и места депозит за официјалниот редослед.
  4. Ние организираме производството.

  Q6. Дали е во ред да се печати логото ми на производот?

  О: Да. Ве молиме да не информирате формално пред нашето производство и потврди дизајнот прво врз основа на примерок.

  Q7: Дали ви се нудат гаранција за производите?

  О: Да, ние нудиме 2 години гаранција на нашите производи.

  В8: Како да се справи со погрешна?

  A: 1. Нашите производи се произведени во строга контрола на квалитетот и неисправни стапка ќе биде помала
  од 0,2%.
  2. За време на гарантниот период, ќе испрати нови светилки со нови со цел за мала количина. За
  неисправни серија производи, ние ќе ги поправи и да им ја за вас или ние може да се разговара за решение з
  ncluding повторно повик во согласност со реалната состојба.

  Related Question

  how to mount bathroom mirror

  Контактирајте не

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !